myjnie bezdotykowe

Poznaj zalety i wady jakie cechują myjnie bezdotykowe

Nadal wielu właścicieli samochodów pomimo sporej ilości myjni automatycznych preferuje ręczne mycie. Wiaderka z wodą i gąbkę zastępuje jednak lanca na myjni bezdotykowej. Jakie ma zalety, a jakie wady ten rodzaj myjni? Ile kosztuje technologia?

Myjnie bezdotykowe - rodzaje

Myjnia modułowa i kontenerowa to najczęściej spotykane rodzaje myjni samoobsługowych. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze i polecane dla lokalizacji, gdzie prognozuje się mniejsze natężenie ruchu.

W porównaniu do myjni kontenerowej myjnia modułowa zajmuje sporo mniej miejsca. Takie rozwiązanie sprawdza się na niewielkich działkach lub takich, które mają bardzo nietypowy kształt. To również dobre „uzupełnienie” stacji benzynowej czy serwisu samochodowego. Technologia myjni znajduje się w module określanym często jako box, a ten z kolei najczęściej jest zlokalizowany pomiędzy stanowiskami myjącymi.

W przypadku myjni kontenerowej, jak sama nazwa wskazuje cała technologia mieści się w kontenerze. Zaletą tego rozwiązania jest niezależność działania stanowisk – wszystko dzięki braku integracji podzespołów. Ponadto dostęp do poszczególnych części jest tu szybki i łatwy, co znacznie ułatwia uzupełnianie chemii oraz przeprowadzanie kontroli, konserwacji czy ewentualnych czynności naprawczych.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Kontener często jest wykorzystywany na magazyn i pomieszczenie biurowo-socjalne. Myjnia kontenerowa jest bardziej zaawansowania pod względem technologii, przez co jest droższa. Poleca się ją dla lokalizacji, gdzie natężenie ruchu będzie średnie i duże.

Co prawda nie ma oficjalnych statystyk, ile w funkcjonuje myjni samochodowych w Polsce, ale z całą pewnością jest to kilka tysięcy. Szacuje się, że w skali roku przybywa kilkaset myjni. Zdaniem ekspertów branży polski rynek ten nie jest jednak jeszcze nasycony.Koszt jednego stanowiska mycia, z jakim powinien się liczyć inwestor, to od 70 do 120 tys. zł.

myjnia modułowa a myjnia kontenerowa

Zalety i wady myjni bezdotykowej

Zaletą myjni bezdotykowej jest całodobowy dostęp. Można z niej korzystać o dowolniej godzinie dnia lub nocy. W godzinach szczytowych jednak tworzy się niejednokrotnie długa kolejka – przepustowość czterostanowiskowej myjni to około 12 – 16 samochodów na godzinę. Plusem jest także cena mycia – 1 minuta kosztuje około 1 zł, a na umycie pojazdu zwykle starcza 10 minut.

W porównaniu do myjni automatycznych myjnia bezdotykowa jest dokładniejsza. Warto podkreślić, że na jakość mycia ogromny wpływ ma kierowca samochodu. Obsługa jest prosta – wystarczy przeczytać umieszczoną na panelu czy banerze instrukcję mycia. Mycie samochodu na myjni bezdotykowej jest szybkie i tanie, ale wymaga zaangażowania od użytkownika.

Dokładność mycia nie jest tu jednak na najwyższym poziomie. Wadą tego rodzaju myjni jest również niedosuszenie, co ma szczególne istotne znaczenie w przypadku mroźniejszej pogody. Wówczas znacznie zmniejsza się bezpieczeństwo i wygoda mycia. Ponadto na próżno można szukać informacji o stosowanych na myjni środkach chemicznych.

wady  zalety myjni bezdotykowej

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.13

Czytaj także

myjnie samoobsługowe

Otwierasz myjnie samoobsługowe? Zobacz jakie lokalizacje potrzebujesz!

Jesteś inwestorem i szukasz działki pod myjnie samoobsługowe? Na te cechy musisz zwrócić szczególną uwagę przed rozpoczęciem inwestycji. Dzięki nam dowiesz się jaka lokalizacja będ...
myjnie samoobsługowe

Najlepsze lokalizacje na myjnie samoobsługowe

Szukasz odpowiednich działek na własne myjnie samoobsługowe? Zastanawiasz się czy Twoja lokalizacja pomieści odpowiednią ilość stanowisk mycia? Sprawdź jakiej powierzchni potrzebuj...
myjnie samoobsługowe

Myjnie samoobsługowe - poznaj wszystkie dostępne rodzaje

Zastanawiasz się nad otwarciem własnej myjni? Zanim ruszysz z inwestycją dowiedz się, jakie myjnie samoobsługowe są obecnie dostępne u polskich producentów. Poznaj cechy każdej z n...
myjnie samochodowe

Czy warto jeszcze inwestować w myjnie samochodowe?

Od kilkunastu lat myjnie samochodowe to w Polsce bardzo popularna inwestycja. Dowiedz się, jak rysuje się przyszłość branży....
myjnia ehrle

Czym wyróżnia się myjnia Ehrle? Poznaj całą prawdę o marce.

Jaką gamę myjni oraz dodatkowego wyposażenia oferuje inwestorom niemiecki producent technologii mycia bezdotykowego? Co w standardzie zawiera myjnia Ehrle?  ...
myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...