myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją wolnych środków pieniężnych w myjnię samochodową, to powinieneś poznać poniższy opis procesu, który będziesz musiał przeprowadzić. Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku?


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Producenci technologii świadczą coraz bardziej kompleksowy zakres usług, co odciąża inwestora i zdecydowanie pomaga przyśpieszyć realizację projektu. Jednak część działań należy wyłącznie do Ciebie - właściciela myjni. Cała procedura składa się z kilku głównych etapów, o których wato wiedzieć już teraz.

Analiza myjni samochodowej

Prawdopodobnie jesteś właśnie na tym etapie. Szukasz informacji na temat rentowności myjni samochodowej i poznajesz rynek producentów. Internet jest bardzo dobrym miejscem na znalezienie podstawowych informacji. Warto już teraz przeanalizować nasze możliwości, jako przeszłego inwestora. Nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowe, ale organizacyjne i logistyczne. O ile prowadzenie samej myjni nie jest zbyt czasochłonne, to tyle jej budowa już tak.

Zastanów się, czy dysponujesz wystarczająco dużą ilością czasu, by móc samodzielnie nadzorować tak duże przedsięwzięcie. Pomyśl, czy przypadkiem nie potrzebujesz osoby, która pomoże Ci w dopełnieniu formalności. Jeśli jesteś bardzo zajęty, to warto poszukać producenta, który oferuje najbardziej kompleksowy zakres usług.

Decyzja

Jeśli już jesteś zdecydowany to gratulacje! Jeśli nie, to przed podjęciem decyzji należy dobrze poznać rynek myjni samochodowych. Zgromadzić przynajmniej 5 ofert na technologię i je porównać. Masz pytania? Zawsze możesz je zadać handlowcom, którzy przygotowali dla Ciebie oferty cenowe. Warto się także z nimi spotkać i wykonać pełną konfigurację myjni wraz z uwzględnieniem: docelowej ilości stanowisk, ilością i rodzajem programów mycia, technologią grzewczą, wyposażenia dodatkowego itp.

Wybór lokalizacji pod myjnię samochodową

Grunt to wybór odpowiedniej działki pod inwestycję. Dobra lokalizacja spełnia kilka podstawowych cechy jak: bliskość przyłączy mediów, odpowiednia wielkość działki, bliskość dużych skupisk ludności, spełnienie formalności administracyjnych, dobra widoczność obiektu. Producenci technologii oferują inwestorom własne bazy lokalizacji, dlatego jeśli nie masz już gruntu pod budowę, to warto z nich skorzystać.

Podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę

Gdy wybierzesz już lokalizację pod myjnię samochodową, to należy przejść do formalności, czyli podpisać umowę na zakup lub dzierżawę. Należy jednak pamiętać, że na budowę myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ zarządzający urbanistyką czyli: burmistrz, wójt lub prezydent miasta. Rekomendujemy zawieranie z właścicielem działki umowy warunkowej na zakup lub najem, która wejdzie w życie po uzyskaniu warunków zabudowy.

Warto oczywiście sprawdzić czy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wybudowanie tego typu obiektu (najlepiej przed podpisaniem umowy). Jeśli dany obiekt nie został objęty takim planem, to należy wystąpić o warunki zabudowy. Jeśli nie kupujesz lokalizacji, a jedynie ją wydzierżawiasz od prawowitego właściciela, to umowę dzierżawy należy zawrzeć na jak najdłuższy okres. Obecnie takie umowy zawiera się na minimum 10 lat.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Pozwolenie na budowę myjni samochodowej

Jest to bardzo ważny i czasochłonny etap całego procesu inwestycyjnego. Potrzebne dokumenty to: projekt architektoniczno-budowlany (od producenta technologii) oraz projekt zagospodarowania terenu. Jeśli zostały wydane już warunki zabudowy, lub plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę tego typu obiektu, to architekt może przystąpić do przygotowania niezbędnej dokumentacji potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę. W skład takiej dokumentacji wchodzą: projekt podłączeń wody, prądu czy gazu.

Potrzebny będzie także plan zagospodarowania terenu. Niektóre gminy wymagają także wykonania raportu oddziaływania na środowisko naturalne. Muszą zostać także podpisane warunki dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma 1-2 miesiące na jego rozpatrzenie.

Okres może się wydłużyć w zależności od skomplikowania sprawy, ilości wniosków itp. Zgodnie z powszechną interpretacją przepisów urząd ma 65 dni na wydanie decyzji, która musi się uprawomocnić w przeciągu kolejnych 2 tygodni. Po tym okresie można rozpocząć budowę.

Budowa myjni samochodowej

Przygotowanie placu pod budowę myjni trwa około 1-2 miesięcy. W zakres tych prac wchodzi: przygotowanie płyty betonowej, podpięcie prądu, doprowadzenie wody i opcjonalnie także gazu ziemnego. Część producentów oferuje wykonanie tych prac przy pomocy rekomendowanej ekipy budowlanej, jednak nie wszyscy. Warto rozważyć możliwość skorzystania z takiej oferty, zwarzywszy na ich ogromne doświadczenie.

W momencie gdy posadzka jest już gotowa, to można przystąpić do montażu wiaty oraz urządzeń myjących, co w zależności od ilości stanowisk trwa od dwóch dni do tygodnia. Warto jednak założyć, że nasze plany może pokrzyżować niesprzyjająca pogoda.

Odbiór myjni

Pozwolenie na budowę określa jakie instytucje muszą być powiadomione o odbiorze Twojej myjni. Zakończenie budowy rozpoczynamy od wpisów do dziennika budowy i załączenia protokołów: kominiarskiego, instalacji sanitarnej (przyłącza), instalacji elektrycznej, zgłoszenia do sanepidu o odbiór (zdarza się, że miejscowy inspektor tego wymaga) oraz zgłoszenia do straży pożarnej.

Komplet dokumentów składamy z wnioskiem o zgłoszenie gotowości do odbioru obiektu i chęcią użytkowania do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.Uzyskanie odbioru i dopełnienie wszystkich formalności umożliwia nam na uruchomienie myjni. Dostawca technologii powinien przeszkolić nas z zasad funkcjonowania myjni.

Odbiór myjni to nie koniec, lecz dopiero początek Twojej drogi. Nie czekaj, aż myjnia sama się wypromuje. Zapytaj producenta jakie materiały marketingowe możesz otrzymać w ramach współpracy. Warto w widoczny sposób komunikować, że wkrótce nastąpi otwarcie myjni, lub że jest otwarta i można z niej korzystać. Kilka (a nawet kilkanaście) miesięcy potrwa, zanim użytkownicy myjni przyzwyczają się do niej i zaczną korzystać z jej usług regularnie.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 3.90

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć, czyli co zrobić przed otwarciem?

Myjnia samochodowa jak otworzyć – zobacz, o co powinien zadbać każdy właściciel myjni bezdotykowej przed jej oficjalnym uruchomieniem! Sprawdź co jest istotne z punktu widzenia prz...
myjnia samochodowa koszt budowy

Myjnia samochodowa sprawdź koszt budowy, porównaj oferty 5 producentów

Myjnia samochodowa koszt budowy – zobacz ile kosztuje czterostanowiskowa myjnia bezdotykowa. Sprawdź najlepsze oferty producentów myjni w Polsce!...
budowa myjni bezdotykowej krok po kroku

Ważne: Budowa myjni bezdotykowej KROK po KROKU. Sprawdź!

Podjąłeś decyzje o inwestycji w myjnie bezdotykową? Sprawdź jak wygląda budowa myjni bezdotykowej krok po kroku by nie popełnić żadnego błędu!...
ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Sprawdź, ile trzeba wydać na grunt pod inwestycje, infrastrukturę i technologię mycia!...