ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Myjnia bezdotykowa tak jak każdy inny biznes wymaga od inwestora poniesienia sporych początkowych nakładów finansowych. Koszty budowy myjni można podzielić na te związane z gruntem czy infrastrukturą oraz koszty samej technologii i dodatkowego wyposażenia. Nie można też nie uwzględnić kosztów dot. bieżącej eksploatacji obiektu.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Ile kosztuje myjnia bezdotykowa - Lokalizacja?

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej lokalizacji pod myjnie bezdotykową. Działkę można kupić albo wydzierżawić (długoletnia umowa najmu). Cena zakupu czy wysokość dzierżawy gruntu jest oczywiście uzależniona od wielkości oraz atrakcyjności lokalizacji oraz dostępu do mediów i drogi publicznej. Nie bez znaczenia są także ceny działek w danym regionie kraju. Trudno, zatem określić ile konkretnie kosztuje lokalizacja myjni. Największe dochody będzie generować myjnia ulokowana w pobliżu np. stacji paliw, centrum handlowego czy osiedli mieszkaniowych oraz taka, do której dojazd będzie dogodny.

Najpopularniejszy wariant, czyli myjnia czterostanowiskowa wymaga gruntu, który będzie miał co najmniej 450 m2. Trzeba również pamiętać, że każde dodatkowe urządzenie na terenie myjni np. odkurzacz stacjonarny, także wymaga odpowiedniej przestrzeni. Szacuje się, że na jedno stanowisko czyszczące wnętrze samochodu należy dodatkowo przeznaczyć około 20 m2.

koszty elementów myjni

Ile kosztuje infrastruktura?

Grunt pod myjnie samochodową musi być odpowiednio przygotowany. Funkcjonowanie obiektu nie będzie możliwe bez mediów: wody i kanalizacji, prądu oraz gazu. Jeśli działka ma doprowadzone media do swojej granicy to koszt inwestycji będzie nieco niższy. W innym przypadku trzeba będzie ich przyłączenie doliczyć do wydatków, a są one zależne od kilku czynników m.in. odległości od sieci, rodzaju zastosowanych materiałów.

Nie można także zapomnieć o kosztach związanych z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenia na budowę czy projektu architektoniczno-budowlanego. Koszty pozwoleń czy projektu mają jednak bardzo niewielki udział w całkowitym koszcie inwestycji.

Pod uwagę należy również wziąć koszt robót ziemnych, których zakres trudno przewidzieć. Do nich można zaliczyć m.in. nawiezienie gruntu, wykonanie zatoki myjącej, wykonanie zbrojeń, wykonanie przepustów i odprowadzeń wody.

Ile kosztuje technologia mycia?

Na całkowity koszt inwestycji ogromny wpływ ma wybór technologii mycia. Producenci oferują dwa rodzaje myjni bezdotykowej: kontenerową i modułową. Tańszym rozwiązaniem jest technologia myjni ulokowana w boxie technologicznym, czyli module. Ten rodzaj najlepiej sprawdza się w przypadku lokalizacji, które są albo niewielkie albo szacuje się dla nich małe i średnie natężenie myć.

Droższą opcją jest myjnia kontenerowa, która jednak ma więcej zalet: lepsza ochrona urządzeń, łatwiejszy dostęp w przypadku serwisu czy konserwacji, możliwość wykorzystania części kontenera na magazyn czy pomieszczenie socjalno-biurowe.

Producenci oferują myjnie bezdotykowe w wielu wariantach:

- Myjnia jednostanowiskowa

- Myjnia dwustanowiskowa

- Myjnia trzystanowiskowa

- Myjnia czterostanowiskowa (najpopularniejszy wariant)

- Myjnia pięciostanowiskowa

- Myjnia sześciostanowiskowa

- Myjnie wielostanowiskowe

Ile kosztuje technologia mycia na jedno stanowisko myjące? Ceny są bardzo zróżnicowane i wahają się od 70 do 120 tys. zł. Myjnie bezdotykowe w najdroższej wersji, czyli kontenerowe i wielostanowiskowe kosztują nawet 700 tys. zł (cena za samą technologię mycia).

Inwestycje te jednak cechują rekordowe wysokie stopy zwrotu. Jak podaje jeden z producentów zdarzyło się, że jeden z klientów osiągnął zwrot z inwestycji w myjnie bezdotykową w ciągu zaledwie 9 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że najczęściej koszt myjni zwraca się po około 5-7 latach.

Ile kosztuje wyposażenie dodatkowe myjni?

Obecnie, aby myjnia bezdotykowa osiągnęła sukces, na dodajmy coraz to bardziej konkurencyjnym rynku, powinna być postrzegana, jako kompleksowe centrum mycia. Dlatego też inwestorzy chętnie wybierają opcje dodatkowego wyposażenia.

Myjnie warto zaopatrzyć chociażby w dwustanowiskowy odkurzacz stacjonarny, którego koszt wynosi około 12 tys. zł. W dokładniejszej pielęgnacji pojazdu nieodzowne będą dodatkowe programy takie jak: program aktywna piana, program szczotka czy program oprysk felg. Ich cena waha się od 2,5 do nawet 18 tys. zł.

Dla klientów myjni bezdotykowej istotne są także sprawy dotyczące płatności. Opłatę za usługę monetami powoli przechodzi do lamusa, dlatego warto zainwestować i wybrać opcję płatności kartą płatniczą.

Tutaj warto podkreślić, że w Polsce bardzo szybko rozwijają się płatności zbliżeniowe, nazywane PayPass (system kart MasterCard) i PayWawe (system kart Visa). Koszt takiego dodatkowego wyposażenia myjni wynosi 2,5 -3,5 tys. zł. W zasadzie standardem stała się już rozmieniarka banknotów, której cena jest bardzo zróżnicowana – od 5 do 14 tys. zł.

Ile wynoszą koszty eksploatacyjne myjni?

W całościowych kosztach myjni bezdotykowej nie można zapomnieć o wydatkach na bieżącą eksploatacje obiektu. Tutaj podstawą kwestią są media – ich udział w kosztach wynosi około 1/5. Do tego trzeba doliczyć koszty ochrony obiektu, koszty zakupu chemii, koszty obsługi myjni oraz koszty związane z serwisem, konserwacją czy zakupem części.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.39

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia automatyczna

Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa?

Chcesz zainwestować w myjnię samochodową, ale nie wiesz w którą? Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa? Nie masz wiedzy specjalistycznej? Każda z nich jest inna i posiada ...
myjnia bezdotykowa leasing

Myjnia bezdotykowa leasing firm.

Zastanawiasz się nad formą finansowania myjni bezdotykowej? Sprawdź, co warto wybrać: myjnia bezdotykowa leasing czy bezpośredni zakup technologii i angażowanie własnego kapitału!...