Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Na całościowy koszt myjni bezdotykowej wpływ ma wiele czynników. Od lokalizacji, przez rodzaj koniecznych prac ziemnych, po koszt urządzeń. Biorąc pod lupę koszty technologii można zauważyć, że cena myjni bezdotykowej zależy od m.in. rodzaju myjni, ilości stanowisk, czy programów mycia. Należy pamiętać, że budowa myjni to tylko jeden z kilku elementów całej inwestycji, przed rozpoczęciem której należy podjąć szereg ważnych decyzji.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnię bezdotykową


Rodzaje myjni samoobsługowej

Myjnia modułowa czy kontenerowa? To jedno z pierwszych dylematów inwestora. Droższa jest myjnia kontenerowa, ale przy wyborze rodzaju myjni nie należy sugerować się tylko ceną. Pod uwagę należy wziąć lokalizację, wielkość działki, a także komfort eksploatacji myjni.

Rozwiązania modułowe są polecane w przypadku niewielkich lokalizacji, a także tam gdzie natężenie myć będzie małe i średnie. To doskonałe uzupełnienie działalności warsztatu samochodowego, stacji benzynowej a także osiedlowego sklepu. Technologia myjni jest umiejscowiona w module (inaczej boxie technologicznym), który znajduje się pomiędzy stanowiskami mycia.

Inwestorom, którzy do dyspozycji mają większą działkę i przewidują intensywniejsze natężenie myć zalecana jest myjnia kontenerowa np. na dużych osiedlach, przy galeriach handlowych. Tutaj technologia jest zainstalowana w kontenerze, co niewątpliwe wpływa na lepszą ochronę urządzeń. Ponadto jest łatwiejszy dostęp do urządzeń w przypadku ich konserwacji, regulacji czy po prostu kontroli. Kontener spełnia również funkcję magazynową – przechowuje się tam elementy eksploatacyjne.

myjnia bezdotykowa cena -myjnia modułowamyjnia kontenerowa

Ilość stanowisk myjących

Cena za jedno stanowisko myjące samoobsługowe waha się od 70 do 120 tys. zł. Zatem im więcej stanowisk, tym cena myjni będzie wyższa. W zależności od lokalizacji, a także powierzchni działki producenci myjni proponują wersje 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-stanowiskowe.

Należy pamiętać, że liczba stanowisk mycia powinna być dobrana, tak aby w godzinach tzw. szczytu nie tworzyła się zbyt długa kolejka oczekujących – maksymalnie dwóch oczekujących do jednego stanowiska. W innym przypadku zniecierpliwiony klient zapewne wybierze konkurencyjną myjnie, gdzie czas oczekiwania na swoją kolej będzie po prostu krótszy.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnię bezdotykową


Stanowisko niezadaszone

Producenci myjni przeważnie za stosunkowo niewielką dopłatę oferują stanowisko niezadaszone. Warto się zastanowić nad tą opcją, bowiem dzięki temu myjnia samochodowa bezdotykowa poszerza potencjalną grupę klientów. Z takiego stanowiska mycia będą mogli skorzystać właściciele busów, a także innych pojazdów do 3,5 t.

stanowisko niezadaszone

Ilość programów mycia

Cena myjni bezdotykowej zależy także od ilości programów mycia. Standardowa myjnia samoobsługowa bezdotykowa posiada 4 programy. Najważniejszy z nich to mycie wodą ze środkiem myjącym pod ciśnieniem. Kolejne to spłukiwanie wodą, woskowanie oraz nabłyszczanie. Opcjonalne programy, które zwiększają koszt stanowiska o kilka - kilkanaście tysięcy to oprysk felg, oprysk na insekty, mycie wstępne, aktywna piana, czy mycie szczotką.

Dodatkowe wyposażenie myjni bezdotykowych

Cenę myjni bezdotykowej może znacznie zwiększyć wyposażenie dodatkowe. Co prawda nie jest to konieczny element myjni, ale z całą pewnością wpływa na jej atrakcyjność. Klientów przyciągnie choćby stacjonarny odkurzacz samoobsługowy, czy ułatwiający czyszczenie dywaników uchwyt czy trzepaczka.

Warto też pomyśleć o rozwiązaniach, które ułatwiają Klientom płacenie za usługę mycia, czyli o rozmieniarce banknotów, systemie płatności PayPass – za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej lub telefonem poprzez aplikację. Tego rodzaju płatności mogą stanowić nawet 25 proc. obrotów myjni. W okresie jesienno-zimowym nieoceniony może być system rozmrażania posadzki.

koszty dodatkowego  wyposażenia myjni

Powyższe ceny są przybliżone. Koszt technologii myjni oraz dodatkowych akcesoriów jest obliczany dla każdego klienta indywidualnie. Myjnia samochodowa samoobsługowa składa się z bardzo wielu elementów, dlatego jej finalny koszt jest kwestią indywidualną.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 3.82

Czytaj także

myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia automatyczna

Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa?

Chcesz zainwestować w myjnię samochodową, ale nie wiesz w którą? Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa? Nie masz wiedzy specjalistycznej? Każda z nich jest inna i posiada ...
myjnia automatyczna cena

Myjnia automatyczna cena już od 40 tys. euro.

Myjnia automatyczna: cena nie musi być zaporowa! Sprawdź, ile kosztuje myjnia portalowa, a ile tunelowa i otwórz zyskowny biznes!...
ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Sprawdź, ile trzeba wydać na grunt pod inwestycje, infrastrukturę i technologię mycia!...
myjnia bezdotykowa leasing

Myjnia bezdotykowa leasing firm.

Zastanawiasz się nad formą finansowania myjni bezdotykowej? Sprawdź, co warto wybrać: myjnia bezdotykowa leasing czy bezpośredni zakup technologii i angażowanie własnego kapitału!...