myjnia automatyczna cena

Myjnia automatyczna cena już od 40 tys. euro.

Oferty cenowe producentów myjni automatycznych mocno się od siebie różnią. Wszystko głównie zależy od rodzaju myjni oraz jej wyposażenia. Jaka jest cena myjni portalowej, a jaka tunelowej?


Wypełnij formularz i porównaj do 3 ofert na myjnie automatyczne


Rodzaje myjni automatycznych

Zarówno myjnia portalowa, jak i tunelowa to myjnia automatyczna. Niewielu je odróżnia, choć różnice między nimi są znaczące. Myjnia portalowa, zwana także bramową, ma konstrukcje bramy poruszającą się nad pojazdem. W skład myjni wchodzą szczotki, system do nanoszenia chemii oraz suszarka. Natomiast myjnia tunelowa ma budowę tunelu i składa się z ramy wjazdowej, modułu szczotkowego, bramek (chemiczna i płucząca) oraz suszarki. Pojazd jest przeciągany pasem transmisyjnym przez cały tunel.

Myjnie automatyczne wyróżniają się krótkim czasem mycia. Podstawowy program trwa zaledwie 5 minut, a zaawansowany „zamyka się” w 10 minutach. Myjnia tunelowa jest w stanie w ciągu godziny umyć nawet 120 samochodów. Z kolei przepustowość myjni portalowej jest szacowana na 20 pojazdów.

Myjnia portalowa

To zdecydowanie najtańszy rodzaj myjni automatycznych. Standardowa wersja, jednego z czołowych producentów w Polsce, kosztująca około 40 tys. euro netto zawiera urządzenie bazowe wyposażone w m.in. szczotki, dotykowy panel sterowniczy, suszarki, szynę jezdną i dodatkową fotokomórkę do mycia samochodów 4x4. Ponadto, oferta zawiera np. system piana aktywna, system woskowania na zimno czy pochylne szczotki pionowe.

myjnia automatyczna portalowa

Myjnia tunelowa

Jest ona sporo droższa od portalowej. Koszt zakupu podstawowej wersji myjni o transporterze o długości 19 metrów to ponad 100 tys. euro netto. Oprócz wspomnianego transportera w tej kwocie jeden z producentów proponuje m.in. urządzenie bazowe, moduł 5- szczotkowy, osłonę portalu wjazdowego, platformę pozycjonującą, sygnalizator z informacją „jedź” i „stój”, program piana aktywna, woskowanie na zimno, wosk osuszający, system kontroli wyjazdu oraz suszarkę poziomą i pionową.

myjnia automatyczna tunelowa

Opcje i wyposażenie dodatkowe

Ostateczna cena myjni automatycznej zależy od wybranych opcji dodatkowych oraz akcesoriów. Decyduje się na nie większość inwestorów mających świadomość, że to przełoży się na atrakcyjność myjni w oczach klientów oraz będzie stanowić przewagę nad konkurencją.

akcesoria dodatkowe

Producenci myjni automatycznych

Myjni Sultof

Jeden z liderów branży, który w ofercie ma obiekty przeznaczone do mycia wszystkich typów pojazdów: od samochodów osobowych, przez samochody dostawcze i ciężarowe po pojazdy szynowe. Oprócz tego, spółka specjalizuje się w produkcji i sprzedaży myjni do mycia kół i nadwozi, odkurzaczy samoobsługowych, dyspenserów powietrza oraz oczyszczalni ścieków. Posiada punkty serwisowe na terenie całego kraju.

Myjni Corrimex

Polska firma działająca na rynku myjni samochodowych od 1990 roku. Współpracuje z Otto CHRIST AG, niemieckim producentem myjni samoobsługowych. W ofercie spółki można znaleźć myjnie bezdotykowe i portalowe dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz pojazdów szynowych.

Myjni MAYCO-WashTec

To kolejna firma z wieloletnim doświadczeniem w branży. Specjalizuje się w sprzedaży, instalacji myjni automatycznych: portalowych, tunelowych oraz specjalistycznych. Ponadto, jest autoryzowanym dealerem WashTec Cleaning Technology GmbH.

Myjni AQUARAMA

Firma produkująca od ponad 20 lat systemy mycia pojazdów. W ofercie Aquarama znajduje się cała gama produktów myjni automatycznych oraz samoobsługowych. Spółka stawia na innowacje, rozwój i stałą aktualizację urządzeń.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.49

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć, czyli co zrobić przed otwarciem?

Myjnia samochodowa jak otworzyć – zobacz, o co powinien zadbać każdy właściciel myjni bezdotykowej przed jej oficjalnym uruchomieniem! Sprawdź co jest istotne z punktu widzenia prz...
myjnia automatyczna

Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa?

Chcesz zainwestować w myjnię samochodową, ale nie wiesz w którą? Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa? Nie masz wiedzy specjalistycznej? Każda z nich jest inna i posiada ...