myjnia automatyczna

Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa?

Który rodzaj myjni samochodowej cechuje się największą przepustowością na godzinę? Gdzie jest największe ryzyko zniszczenia lakieru? Która myjnia gwarantuje największą dokładność mycia i czy każda wymaga posiadania własnej lokalizacji?

Tunelowa i portalowa

Występują dwa rodzaje myjni tego typu: tunelowa i portalowa. W skład pierwszej z nich wchodzi: wjazdowa rama, moduł szczotkowy, bramki: chemiczna i płucząca oraz suszarki. Wszystko ułożone jest w tunel, przez który przeciągany jest pojazd za pomocą pasu transmisyjnego. Z kolei myjnia portalowa (bramowa) ma konstrukcję bramy, która to porusza się nad samochodem i jest wyposażona w szczotki, systemy nanoszenia środków chemicznych i suszarkę.

Do zalet zaliczamy przede wszystkim bardzo krótki czas mycia. Nawet, jeśli klient wybierze najbardziej zawansowany program, to cały cykl mycia trwa zaledwie kilka minut. To przekłada się na wysoką przepustowość myjni (nawet 120 samochodów na godzinę) oraz krótki czas oczekiwania klienta na swoją kolej – co jest istotne w okresie szczytowym.

Minusem myjni automatycznych jest natomiast wysokie ryzyko zniszczenia lakieru – dotyczy tych myjni, które są wyposażone w szczotki z twardych włosów. Bardziej bezpieczne dla karoserii aut są myjnie stosujące szczotki filcowe. Ten rodzaj myjni automatycznej ponadto nie wykazuje się najwyższą skutecznością mycia. Wspomniane szczotki, nawet te najnowszego typu, nie są wstanie dotrzeć do wszystkich miejsc. Brud czy osad bardzo często zostaje w zakamarkach.


Wypełnij formularz i porównaj do 3 ofert na myjnie automatyczne


Myjnia ręczna

Myjnie ręczne zdecydowanie wygrywają z konkurencją w dokładności mycia. Tutaj usługę mycia samochodu wykonuje człowiek. Personel myjni ręcznych ma bardzo często dostęp do profesjonalnych szkoleń z zakresu stosowania chemii i kosmetyków przeznaczonych do mycia pojazdów.

Pracownik myjni ręcznej bez problemu dotrze do każdego zakamarka i za pomocą odpowiednio przez niego dobranych środków zlikwiduje wszelkie osady i zabrudzenia. Jego prace często nadzoruje właściciel myjni.

Dodatkowo, klienci mogą skorzystać z dodatkowych usług typu kompleksowe czyszczenie auta, na które składa się oprócz mycia pojazdu także odkurzanie wnętrza czy pranie tapicerki. Myjnia ręczna wyróżnia się także małym ryzykiem zniszczenia lakieru.

Minusem jest tu długi czas mycia (najszybsza jest myjnia automatyczna) – co najmniej kilkanaście minut. To oczywiście przekłada się na małą przepustowość myjni oraz długi czas oczekiwania klienta na swoją kolej.

Myjnia bezdotykowa

To ciekawa alternatywa dla myjni ręcznych. Najlepsze lokalizacje dla myjni to miejsca znajdujące się przy drogach o wzmożonym ruchu, centrach handlowych, czy stacjach paliw. Największą zaletą bezdotykowej jest szybkość mycia – w zależności od stopnia zabrudzenia samochodu kilka – kilkanaście minut.

Myjnia automatyczna również oferuje krótki czas mycia. Klienci myjni cenią sobie możliwość wyboru kilku programów, ich powtórzenia w dowolnym momencie oraz dotarcia do każdego zakamarka w celu usunięcia zabrudzeń.

Dokładność mycia nie jest jednak na najwyższym poziomie. Jeśli dana myjnia bezdotykowa składa się z kilku stanowisk to czas oczekiwania na swoją kolej jest krótki. Tutaj usługę wykonuje sam właściciel pojazdu, zatem to w dużej mierze od jego umiejętności posługiwania się lancą zależy stopień ryzyka uszkodzenia lakieru. Nie mniej jednak jest on dość niski.

Porównanie myjni:

porównanie myjni samochodowych

* niektórzy producenci myjni bezdotykowej oferują także lokalizację.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.58

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia automatyczna cena

Myjnia automatyczna cena już od 40 tys. euro.

Myjnia automatyczna: cena nie musi być zaporowa! Sprawdź, ile kosztuje myjnia portalowa, a ile tunelowa i otwórz zyskowny biznes!...
ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Sprawdź, ile trzeba wydać na grunt pod inwestycje, infrastrukturę i technologię mycia!...
myjnia bezdotykowa leasing

Myjnia bezdotykowa leasing firm.

Zastanawiasz się nad formą finansowania myjni bezdotykowej? Sprawdź, co warto wybrać: myjnia bezdotykowa leasing czy bezpośredni zakup technologii i angażowanie własnego kapitału!...