koszt budowy myjni bezdotykowej

Koszt budowy myjni bezdotykowej – kalkulator rentowności

Dla inwestora nie jest istotny tylko sam koszt samej budowy, ale i oszacowanie dochodów, jakie można osiągnąć.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Co należy wziąć pod uwagę dokonując kalkulacji rentowności myjni?

Przychody myjni bezdotykowej

Ilość stanowisk mycia

Przychody są oczywiście uzależnione od ilości stanowisk mycia. Przez godzinę jedno stanowisko obsługuje średnio 2 samochody, a największy ruch na myjniach jest notowany pomiędzy godz. 9.00 a 20.00. Możemy, zatem założyć, że dzienna średnia ilość umytych samochodów wynosi 22 na stanowisko. Należy założyć, że koszt zakupu myjni bezdotykowej będzie się zwracał około 5 do 7 lat. Wszystko zależy od lokalizacji i obłożenia myjni.

Czas i cena mycia

Czas, który kierowca będzie potrzebował to umycia samochodu zależy od wielkości samochodu oraz jego stopnia zabrudzenia. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie klienta w myciu pojazdów na myjni bezdotykowej. Najczęściej do umycia auta wystarcza 9 impulsów.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Średnia ilość impulsów potrzebnych do umycia samochodu (4 podstawowe programy):

  • Mycie 3 impulsy
  • Spłukiwanie 2 impulsy
  • Woskowanie 2 impulsy
  • Nabłyszczanie 2 impulsy

Koszt impulsu wynosi przeważnie 1 zł, a czas trwania 1 impulsu – 50 sekund. Średnia cena mycia oscyluje zatem wokół 9 zł, a przeciętny czas umycia pojazdu to 7,5 minuty.

Warto zapamiętać, że z każdej 1 zł wydanej przez klienta na myjni, po odliczeniu kosztów energii, chemii oraz wody, do kieszeni inwestora trafi około 45 do 50 gr.

Koszty myjni bezdotykowej

1) Koszt budowy myjni bezdotykowej

Na koszt budowy myjni samoobsługowej wpływ ma wiele czynników:

lokalizacja

Inwestycję zaczynamy od kupna działki – chyba, że już posiadamy własną. Im atrakcyjniejsza lokalizacja oraz większa powierzchnia, tym oczywiście wyższa cena nieruchomości. Warto jednak zainwestować w dobrą lokalizację – to od niej w głównej mierze zależą późniejsze zarobki myjni. Teren na myjnie można także wydzierżawić.

pozwolenia

Następne koszty są związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na budowę. Ich udział w całościowym koszcie budowy myjni jest jednak znikomy.

technologia

Cena technologii mycia zależy od typu myjni (modułowa lub kontenerowa), ilości stanowisk mycia i programów mycia oraz dodatkowego wyposażenia myjni (np. rozmieniarka, odkurzacz stacjonarny).

przyłącza mediów i roboty ziemne

Koszty przyłączenia mediów: energii elektrycznej, gazu ziemnego, wody/kanalizacji są ustalane indywidualne. Trudno oszacować koszty robót ziemnych, które zależą przede wszystkim od ich zakresu.

2) Koszty eksploatacyjne myjni

Szacuje się, że udział kosztów mediów wynosi około 20 proc. Do tego dochodzą inne koszty eksploatacyjne: koszty środków chemicznych, koszty związane z obsługą myjni, koszty ochrony obiektu, czy koszty serwisu i części.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 3.90

Czytaj także

myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia samochodowa koszt budowy

Myjnia samochodowa sprawdź koszt budowy, porównaj oferty 5 producentów

Myjnia samochodowa koszt budowy – zobacz ile kosztuje czterostanowiskowa myjnia bezdotykowa. Sprawdź najlepsze oferty producentów myjni w Polsce!...
myjnia tir

Myjnia TIR - najbardziej dochodowy rodzaj myjni!

Najdroższy rodzaj myjni samochodowej to właśnie myjnia tir, który jednak przynosi największe zyski inwestorom. Dowiedz się więcej o tym biznesie!...
budowa myjni bezdotykowej krok po kroku

Ważne: Budowa myjni bezdotykowej KROK po KROKU. Sprawdź!

Podjąłeś decyzje o inwestycji w myjnie bezdotykową? Sprawdź jak wygląda budowa myjni bezdotykowej krok po kroku by nie popełnić żadnego błędu!...
producenci myjni bezdotykowej

Polski producent myjni bezdotykowych - oferty lokalnych producentów

Polski rynek myjni samochodowych nie jest jeszcze nasycony. Kluczem do sukcesu jest wybór firmy oferującej technologię. Czym powinien cechować się godny zaufania producent myjni be...
myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...