
Myjnia tunelowa jako 100% niezależne centrum mycia
Sporą konkurencją dla typowych myjni automatycznych jest myjnia tunelowa. Wyróżnia się większą przepustowością oraz krótszym czasem mycia pojazdu a przy tym nie „odstaje” jakością mycia i jest elastyczna w konfiguracji, dzięki czemu jest skrojona na miarę potrzeb.
Wypełnij formularz i porównaj do 3 ofert na myjnie automatyczne
Przepustowość
Przepustowość to największa zaleta myjni tunelowej. Pod tym względem zdecydowanie wygrywa rywalizację z myjnią portalową, gdzie średni czas mycia wynosi 7 minut, a klienci muszą czekać na swoją kolej. Natomiast w tunel samochody wjeżdżają w bardzo krótkich odstępach czasowych, co 30-60 sekund.
W zależności od długości transportera oraz liczby szczotek znajdujących się w module głównym wydajność myjni wynosi od 35 do nawet 120 pojazdów na godzinę. To sprawia, że właściciele myjni tunelowych mogą liczyć na znaczne zyski szczególnie w tych dniach, kiedy myjnie przeżywają prawdziwe oblężenie, czyli w piątki, soboty czy okresy przedświąteczne.
Deklarowana przez producentów wydajność myjni tunelowej:
Elastyczność
Myjnie tunelowe wykazują się dużą elastycznością wyposażenia. Producenci tego rodzaju myjni automatycznych oferują szerokie możliwości konfiguracji. Myjnia może być wyposażona w różnego rodzaju moduły myjące, suszące oraz pielęgnacyjne. Tunel może być dowolnie skonfigurowany tak, aby w pełni odpowiadał potrzebom klientów oraz był dostosowany do prognozowanych obciążeń oraz posiadanej przez inwestora lokalizacji.
Niski koszt mycia i wysoka jakość
Myjnie tunelowe osiągają najniższy z możliwych jednostkowy koszt mycia. Podział na poszczególne etapy daje możliwość zminimalizowania takich zmiennych kosztów jak zużycie energii, wody czy detergentów. Jak deklaruje jeden z producentów myjni tunelowej na zapianowanie jednego samochodu wystarczy zaledwie 9 mln detergentu.Pomimo tego, jakość umycia pojazdu jest bardzo zbliżona do tej, jaką można uzyskać w myjni ręcznej. Ponadto średni czas przejazdu przez myjnie tunelową wynosi zaledwie 2 minuty, a mycie ręczne zajmuje przynajmniej kwadrans.
Długi okres użytkowania
Automaty tunelowe mają nawet ponad dwudziestoletni okres użytkowania. Elementy myjni są wykonane z najwyższej jakości elementów, co niweluje do minimum ryzyko wystąpienia przestojów. Na dodatek stosowane w nich szczotki tekstylne, które dla
karoserii aut są najbezpieczniejsze, mogą umyć nawet pół miliona pojazdów, zatem ich wymiana jest konieczna co kilka lat.
Możliwość pracy bezobsługowej
Producenci myjni tunelowych oferują także możliwość zmiany trybu pracy myjni na bezobsługowy – 24h. Ponadto myjnią można sterować zdalnie – zarządzać jej pracą z dowolnej lokalizacji.
Dla jakich pojazdów myjnia tunelowa?
Myjnie tunelowe są przeznaczone do obsługi samochodów osobowych oraz dostawczych o standardowych gabarytach. Szerokość i wysokość mycia u każdego procenta myjni może być nieco inna.
Czytaj także

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia samochodowa jak otworzyć, czyli co zrobić przed otwarciem?
