myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Niezbędne punkty w kosztorysie uruchomienia myjni samoobsługowej to pozwolenia, prace budowlano-ziemne, technologia mycia i eksploatacja myjni. Jaki jest całkowity koszt myjni bezdotykowej? Ile powinien wynosić budżet inwestora?

Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową

Budowa myjni - niezbędne pozwolenia

Inwestycja w myjnię bezdotykową wymaga załatwienia szeregu formalności, a najważniejsze z nich to decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz pozwolenie budowlane.

Po pierwszy dokument należy udać się do wójta, burmistrza albo prezydenta miasta, a właściwe do Wydziału Architektury i Urbanistyki. Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu da nam odpowiedź na pytanie, czy potencjalna lokalizacja myjni bezdotykowej może być przeznaczona na tego rodzaju działalność. Zanim jednak wystąpimy z wnioskiem należy sprawdzić, czy dany teren pod myjnię jest już objęty planem zagospodarowania przestrzennego.

Kolejnym krokiem jest złożenie w starostwie wniosku o pozwolenie na budowę myjni bezdotykowej, które oczywiście musi być poprzedzone sporządzeniem adaptacji projektu. W dokumentacji należy uwzględnić m.in. plan zagospodarowania terenu, projekt przyłączy itp..

Jeśli teren pod myjnię znajduje się w pobliżu domostw lub parków zieleni to Urząd może wymagać od inwestora przedstawienia raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko naturalne albo operatu wodno-prawnego.

Oczywiście uzyskanie pozwoleń wiąże się z poniesieniem pewnych opłat, które jednak mają stosunkowo niewielki udział w całościowym koszcie budowy myjni bezdotykowej.

Przyłącza mediów i roboty ziemne

Funkcjonowanie myjni bezdotykowej nie będzie możliwe bez podłączenia mediów. Należy zatem złożyć u lokalnych przedsiębiorstw wnioski o warunki techniczne przyłączenia energii elektrycznej, gazu oraz wody/kanalizacji. Koszty przyłączy są ustalane indywidualnie.

Nie obejdzie się także bez niezbędnych prac budowlano-ziemnych, które mogą mieć różnorodny zakres. Kompleksowe wykonanie tego etapu inwestycji nierzadko znajdziemy w ofertach producentach myjni bezdotykowej. W skład robót najczęściej wchodzą:

roboty ziemne i budowlane

Koszt wykonania w/w robót w przypadku myjni sześciostanowiskowej wraz z podłożem pod kontener wynosi około 100 tys. zł.

Myjnie samochodowe - technologia mycia

Sporą część kosztów budowy myjni bezdotykowej stanowi technologia mycia. Jej cena zależy od kilku czynników: rodzaju myjni - modułowa lub kontenerowa (droższa) , ilości stanowisk mycia (im więcej, tym cena rośnie) oraz programów mycia (kilka tys. zł za każdy ponadstandardowy program).

Cena za jedno stanowisko myjące waha się od 70 do 120 tys. zł. Chcąc, aby myjnia wyróżniała się na tle konkurencji możemy zdecydować się na zakup dodatkowego wyposażenia. Przykładowo odkurzacz stacjonarny, rozmieniarka banknotów, czy system płatności PayPass powiększą cenę myjni o kilkadziesiąt tys. zł.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Eksploatacja myjni bezdotykowych

Koszty eksploatacyjne myjni bezdotykowej są sporo niższe, niż w przypadku myjni portalowej. Udział kosztów mediów, czyli energii elektrycznej, gazu oraz wody w przychodach myjni samoobsługowej jest szacowany na ok. 20 proc. Natomiast koszty serwisu, chemii oraz części stanowią mniej więcej 8 proc.

Szacunkowe zapotrzebowanie na media myjni sześciostanowiskowej:

koszty eksploatacji myjni

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 3.95

Czytaj także

Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
koszt budowy myjni bezdotykowej

Koszt budowy myjni bezdotykowej – kalkulator rentowności

Zastanawiasz się, czy myjnia samoobsługowa to opłacalny biznes? Sprawdź, jaki jest koszt budowy myjni bezdotykowej i na jakie zyski możesz liczyć! Dowiedz się ile kosztuje mycie au...
myjnia samochodowa koszt budowy

Myjnia samochodowa sprawdź koszt budowy, porównaj oferty 5 producentów

Myjnia samochodowa koszt budowy – zobacz ile kosztuje czterostanowiskowa myjnia bezdotykowa. Sprawdź najlepsze oferty producentów myjni w Polsce!...
myjnia automatyczna

Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa?

Chcesz zainwestować w myjnię samochodową, ale nie wiesz w którą? Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa? Nie masz wiedzy specjalistycznej? Każda z nich jest inna i posiada ...
ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Sprawdź, ile trzeba wydać na grunt pod inwestycje, infrastrukturę i technologię mycia!...
myjnia bezdotykowa leasing

Myjnia bezdotykowa leasing firm.

Zastanawiasz się nad formą finansowania myjni bezdotykowej? Sprawdź, co warto wybrać: myjnia bezdotykowa leasing czy bezpośredni zakup technologii i angażowanie własnego kapitału!...