myjnia bezdotykowa leasing

Myjnia bezdotykowa leasing firm.

Biznes jakim jest myjnia bezdotykowa wymaga od inwestora zaangażowania sporych nakładów finansowych. O ile plan zagospodarowania czy pozwolenie na budowę nie stanową dużego wydatku, o tyle zakup technologii czy prace budowlane już tak. Jest jednak rozwiązanie, które nie wiąże się z koniecznością angażowania swojego kapitału. Leasing, bo o nim tu mowa, to wygodna forma finansowania. Jakie są warunki takiej umowy? Przedstawiamy oferty pozyskane od 3 sprzedawców.


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Myjnia bezdotykowa leasing u poszczególnych polskich producentów i dystrybutorów technologii:

Adbud

Leasingowi może podlegać całe wyposażenie myjni, oprócz konstrukcji stalowej, posadzek oraz zadaszenia. Wymagana jest wpłata początkowa – uzależniona od finansowej kondycji leasingobiorcy, maksymalnie 45% całości inwestycji.

Jedynym wymaganym zabezpieczeniem leasingu jest weksel in blanco. Zawarta w umowie leasingowej deklaracja wekslowa dotyczy tylko tych zobowiązań, które wynikają z umowy leasingowej. Poręczycielem klienta bez zdolności kredytowej może być drugie przedsiębiorstwo. Gwarant spłat rat leasingu musi przedstawić wymagane dokumenty finansowej oraz wypełnić wniosek leasingowy.

Odmowa leasingu może nastąpić w przypadku braku zdolności kredytowej, w wyniku przeanalizowania dokumentów finansowych firmy. Z tej formy finansowania nie mogą też skorzystać przedsiębiorstwa istniejące mniej niż pół roku.

Klienci mogą wybrać leasing operacyjny (kosztem uzyskania przychody jest cała rata leasingu, odlicza się VAT) oraz leasing finansowy (tutaj kosztem uzyskania przychodu są odsetki i amortyzacja). Jest także możliwość otrzymania pożyczki. Pierwszy rodzaj leasingu może być zawarty na okres od 48 do 60 miesięcy. Natomiast okres leasingu finansowego to minimalnie pół roku, a maksymalnie 60 miesięcy. Wysokość wymaganej opłaty wstępnej jest na poziomie od 5 do 45%.

Warunkiem zachowania ważności umowy leasingowej jest uruchomienie myjni w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy leasingowej. Za początek obowiązywania umowy jest uznawany moment podpisania protokołu odbioru – wtedy następuje płatność za technologię. Jest możliwość rozliczenia wpłaconej zaliczki do dostawcy z opłatą początkową do leasingu. Pierwsza rata leasingu powinna zostać wpłacona w ciągu miesiąca od dnia podpisania protokołu myjni bezdotykowej.

Myjnia bezdotykowa leasing: wady i zalety

myjnia bezdotykowa leasing

Mtech Polska

Nie każdy element myjni bezdotykowej może podlegać leasingowy. Wyklucza się możliwość finansowania kosztów prac budowlanych oraz wiat stalowych. Umowa leasingowa może dotyczyć całej techniki, kontenera czy modułu oraz dodatkowego wyposażenia myjni np. odkurzacza stacjonarnego czy kompresora.

Jako zabezpieczenie w większości przypadków jest stosowany weksel. W szczególnych przypadkach wymaga się poręczenia. Leasingowi może podlegać około 40-50 całej inwestycji – wszystko zależy od wielkości myjni oraz wartości oferty.

Leasing może zostać nie przyznany w przypadku braku scoringu, niewypłacalności czy zadłużenia w bazach. Umowa może zostać zawarta na minimum 48 miesięcy, a maksimum na 60 miesięcy. Dostawca technologii myjącej oferuje klientom zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy. Opłata wstępna wynosi od 10 do 45%, przeważnie jest to od 20 do 25%. Z oferty leasingowej mogą skorzystać firmy działające na rynku co najmniej 6 miesięcy. Możliwy jest leasing zwrotny oraz pożyczka (nowsze działalności gospodarcze).

Sultof

Sprzedawca nie ukrywa że sporą część sprzedaży jest realizowana właśnie poprzez tą formę finansowania. Sultof podkreśla, że oferty leasingowe proponowane przez sprzedawców są zwykle mniej atrakcyjne dla klienta – dodatkowa prowizja, brak jakichkolwiek uproszczeń procedury czy mniejszych wymagań. Sprzedawca deklaruje przekazanie kontaktu do przedstawicieli firm leasingowych – w przypadku braku posiadania własnej historii leasingowej.

Leasing obejmuje maszyny, urządzenia, czy wyposażenie myjni. Minimalny okres leasingu to 4 lata (co najmniej 40% okresu amortyzacji), a wysokość pierwszej wpłaty może wynosić od 0 do 40%. Firmy leasingowe w przypadku podmiotów krótko działających na rynku wymagają oprócz standardowego weksla także dodatkowego poręczenia czy zestawu hipotecznego. Zdecydowanie najwięcej umów jest zawieranych na leasing operacyjny. Umowy leasingowe zawierają opcję wykupu myjni, a jej wysokość jest uzależniona od wysokości pierwszej wpłaty oraz długości umowy.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.31

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia automatyczna

Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa?

Chcesz zainwestować w myjnię samochodową, ale nie wiesz w którą? Myjnia automatyczna, ręczna a może bezdotykowa? Nie masz wiedzy specjalistycznej? Każda z nich jest inna i posiada ...
ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Sprawdź, ile trzeba wydać na grunt pod inwestycje, infrastrukturę i technologię mycia!...