Otwierasz myjnie samoobsługowe? Zobacz jakie lokalizacje potrzebujesz!
Myjnie samoobsługowe wymagają odpowiedniej działki pod ich budowę. Proces poszukiwania włąściwej lokalizacji może wydawać się bardzo czasochłonny i skomplikowany. Jednak jako Inwestor musisz pamiętać jedynie o kilku najważniejszych cechach, które w dużym stopniu wpływają póżniejsze zarobki na myjni. Dzięki tej wiedzy Twój wybór może okazać się dużo prostszy!
1. Bliskość przyłączy mediów takich jak woda, prąd czy kanalizacja deszczowa i sanitarna
Przed zakupem lub wydzierżawieniem gruntu należy upewnić się, czy na działce lub w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przyłącza mediów. Doprowadzenia uch do nieuzbrojonej działki może generować dodatkowe koszty, ale także wydłuży cały proces inwestycyjny o kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Inwestorzy często decydują się na budowę myjni w obrębie działki, na której prowadzą już działalność gospodarczą np.: warsztat samochodowy, stację kontroli pojazdów, sklep czy stację benzynową. Właściciel ma dzięki temu większą kontrolę nad biznesami, które wzajemnie się napędzają.
2. Odpowiednia wielość działek
Przyjmuje się, że na jedno stanowisko mycia wraz z dojazdami należy przewidzieć około 250mkw. Taka powierzchnia pozwoli przyszłym klientom myjni, na zachowanie odpowiednich odległości i wykonanie bezpiecznych manewrów.
3. Myjnie a bliskość dużych skupisk ludności
Nie jest tajemnicą, że inwestując w myjnię samoobsługową oczekujemy, że będzie generowała dla nas dodatkowy zysk. Przyszłe dochody zależą od ilości klientów na myjni. Bliskość dużych skupisk ludności może zadecydować o sukcesie inwestycji. Ważne, by wybrać działkę ulokowaną w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego, przy dużym blokowisku, czy przy ruchliwej ulicy.
4. Uwzględnienie w planie zagospodarowania przestrzennego
Nie każda działka nadaje się pod budowę myjni samoobsługowej. Poza właściwościami geofizycznymi muszą zostać spełnione także pewne formalności administracyjne. Teren, na którym zamierzasz postawić myjnię, powinien mieć charakter usługowy. Warto sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego, czy wybrana przez Ciebie lokalizacja nie została już nim objęta. Jeśli tak, to sprawdź jakiego typu zabudowa może na niej powstać.
5. Dobra widoczność obiektu i łatwy dojazd
Jeśli wybraliśmy już odpowiednią lokalizację, to warto upewnić się, że obiekt będzie widoczny dla potencjalnych klientów. Ważne także, by dobrze oznaczyć dojazd do myjni. Jeśli jest on utrudniony, to należy pamiętać o zamontowaniu znaków kierunkowych. Nie wiąże się to dużym koszem, a podniesie zyski z myjni.
Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnię bezdotykową
Gdy lokalizacja myjni zostanie wybrana, to kolejną formalności jest podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę.
Czytaj także