myjnie samoobsługowe

Myjnie samoobsługowe - poznaj wszystkie dostępne rodzaje

Myjnie zostały „zawładnięte” przez 2 najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne: kontenerową i modułową. Jaka jest między nimi różnica? Jaki rodzaj myjni wybrać dla swojej lokalizacji?

Myjnia kontenerowa

W przypadku tego rodzaju myjni samoobsługowej rolę zaplecza technicznego pełni kontener – tam znajduje się cała technika mycia. Dostęp do wszystkich części myjni jest tutaj łatwy i szybki, co ułatwia ich kontrolę, konserwacje i naprawę oraz uzupełnianie środków chemicznych. Co ważne, podzespoły nie są ze sobą ściśle zintegrowane, a to daje gwarancje niezależności działania poszczególnych stanowisk mycia.

Dodatkowo, kontener może pełnić rolę magazynową na np. środki myjące czy części wymienne. Przestrzeń tą z powodzeniem można również zaadoptować na niewielkie biuro oraz pomieszczenie socjalne. Kontener często jest wykonany z stali nierdzewnej, ale nie mniej popularne są również wersje betonowe.

Najbardziej optymalne lokalizacje dla myjni kontenerowej cechują się średnim i dużym natężeniem ruchu. Są to: większe miejscowości i miasta, działki przy popularnych trasach drogowych, gęsto zaludnione osiedla, lokalizacje w pobliżu marketów. Nierzadko na tego rodzaju myjnie bezdotykową decydują się właściciele stacji paliw w celu rozszerzenia oraz uatrakcyjnienia swojej oferty.

Myjnia kontenerowa to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie myjnia. Choć system ten gabarytowo jest większy od modułowego, to wykazuje się wysoką wydajnością, co przekłada się na najlepsze efekty mycia.

Myjnia modułowa

Ten rodzaj myjni bezdotykowej to alternatywa dla droższej myjni kontenerowej. Rozwiązanie modułowe to idealny wybór w przypadku lokalizacji o mniejszym natężeniu ruchu (małe i średnie miejscowości). Największą zaletą myjni modułowej jest oszczędność miejsca - porównaniu do rozwiązania z kontenerem zajmuje dużo mniejszą powierzchnie.

Tego typu myjnie mogą powstać zatem na niewielkich działkach oraz na działkach o niestandardowym kształcie, np. na działkach narożnych. Myjnia modułowa nierzadko stanowi świetne uzupełnienie takich działalności jak serwis samochodowy, sklep osiedlowy, czy stacja benzynowa lub kontroli pojazdów.

Cała technologia myjni jest tu umiejscowiona w boxie technologicznym (module), który składa się z następujących elementów:

  • komputer
  • instalacja i pompy grzewcze
  • systemy dozowania chemii
  • zbiorniki na chemię
  • system ogrzewania posadzki
  • system odwróconej osmozy
  • pompy wysokociśnieniowe
  • elementy konstrukcyjne
  • rozmieniarka (opcjonalnie).

Najczęściej wykonany ze stali nierdzewnej moduł jest umiejscowiony pomiędzy stanowiskami myjącymi.  


Wypełnij formularz i porównaj do 5 ofert na myjnie bezdotykową


Konfiguracje myjni samoobsługowych

Producenci myjni najczęściej proponują następujące konfiguracje myjni bezdotykowych:

1-stanowiskowa 

myjnia jednostanowiskowa

2-stanowiskowa

myjnia dwustanowiskowa

3-stanowiskowa

myjnia trzystanowiskowa

4-stanowiskowa

myjnia czterostanowiskowa

 

6-stanowiskowa

myjnia sześciostanowiskowa

Nierzadko konfiguracje te są rozszerzane o 1 stanowisko niezadaszone, czyli 1+1, 2+1… itd.

W wersji dwustanowiskowej przeważnie występują myjnie modułowe. Tutaj należy pamiętać, że 1 box technologiczny może obsłużyć maksymalnie 3 stanowiska myjące. Większa ilość stanowisk wymaga zazwyczaj instalacji drugiego modułu.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.29