myjnia ehrle

Czym wyróżnia się myjnia Ehrle? Poznaj całą prawdę o marce.

To niemiecki producent technologii mycia bezdotykowego, którego początki działalności sięgają 1927 roku. Ehrle ta rodzinna firma, prowadzona przez kolejne pokolenia, uznawana za jednego z liderów branży. Jako jedyna w Polsce posiada certyfikat VDA – elitarne wyróżnienie dla producentów spełniających wysokie standardy jakości. Jaką gamę myjni oraz dodatkowego wyposażenia oferuje inwestorom?


Zainteresowany myjnią Ehrle? Skontaktuj się z nami i otrzymaj ofertę cenową!


Tradycja i innowacyjność

Przedsiębiorstwo podkreśla, że jest synonimem solidności oraz nowoczesności. Tradycje firmy sięgają lat dwudziestych poprzedniego stulecia, a pierwszy zakład w bawarskim niewielkim mieście Illertissen rozpoczął produkcję w 1961 roku. Dziś Ehrle to firma międzynarodowa, która w trzech fabrykach produkuje tysiące myjni samochodowych.

Producent dwukrotnie został wyróżniony przez Stowarzyszenie Przemysłu Samochodowego certyfikatem jakości VDA (Verband der Automobilindustrie). W latach 2015-2017 firma otrzymała Złoty Laur Konsumenta w kategorii sieci myjni samochodowych.

Firma stawia na autorskie innowacje oraz wizjonerskie rozwiązania, m.in. na:

strzałka System precyzyjnego dozowania mikroproszku – dzięki niemu podczas każdego mycia dawkowana jest taka sama porcja mikroproszku, co zapewnia oszczędność;

strzałka Kotły kondensacyjne dwudrożne – specjalistyczne kotły zaprojektowane specjalnie pod myjnie bezdotykową – przystosowane do zmiennego obciążenia;

strzałka Condition Monitoring – oprogramowanie służące do sterowania pracy myjni;

strzałka System piany aktywnej i wstępny oprysk – programy dodatkowe umożliwiające usunięcie silnych zabrudzeń.

Myjnie kontenerowe

Myjnia Ehrle w wersji CarWash ModulLinie może posiadać od trzech do nawet dwunastu stanowisk myjących. Zaletą rozwiązania modułowego jest lepsza ochrona urządzeń oraz łatwiejszy do nich dostęp w razie konieczności uzupełnienia chemii oraz konserwacji czy napraw.

Elementami ujednoliconego systemu jest m.in. generator piany, wymiennik ciepła SLM oraz moduł grzewczy LCE. Inwestor ma możliwość wyboru, które elementy chce zainstalować na swojej myjni, a w przyszłości może rozbudować obiekt o kolejne stanowiska.

myjnia ehrle - kontenerowa

Myjnie modułowe

Ehrle proponuje dwie technologie: CarWash oraz AquanClean. CarWash to modul, który posiada układ sterowania, kocioł grzewczy, pompy wysokiego ciśnienia, zawory oraz dozowniki do chemii. AquaClean to moduł służący do przygotowania wysokiej jakości wody (brak plam i smug), zawiera niezbędne filtry, system odwróconej osmozy i zmiękczacz.

Klient może stworzyć własną wersję myjni i łączyć obie technologie. Moduły myjni są umiejscowione pomiędzy stanowiskami, co pozwala zaoszczędzić miejsca i jest optymalnym rozwiązaniem dla niewielkich działek. Myjnie modułowe Ehrle mogą być wyposażone w kocioł gazowy, olejowy oraz elektryczny.

myjnia ehrle - modułowa

Myjnie Ehrle JetWash i SmartWash

Myjnia typu JetWash jest dedykowana dla małych profesjonalnych myjni samochodowych. Dostępna konfiguracja to 1-2 stanowiska myjące, a oprócz 4 programów myjących technologia zawiera m.in. system płatności na monety, żetony i klucze elektroniczne.

Myjnia SmartWah to myjnia jednostanowiskowa, która jest polecana przede wszystkim jako uzupełnienie prowadzonej już działalności np. warsztatu samochodowego, stacji kontroli pojazdów czy stacji paliw.

Programy myjące

Myjnia Ehrle działa w oparciu o cztery programy:

1) Mycie mikroproszkiem

Pierwszy program nazwany Active PowerPearl MicroPowder ma za zadanie usunąć brud z samochodu, a przy tym działać w sposób nieinwazyjny na jego karoserię.

2) Spłukiwanie czysta wodą

Program numer 2 ma na celu spłukanie Active PowerPearl MicroPowder.

3) Ultra Protection

Gorący wosk Ultra Protection zwiększa ochronę lakieru – na powierzchni pojazdu tworzy się dodatkowa warstwa, która ułatwia spływanie wody oraz usprawnia działanie wycieraczek.

4) SuperFinish

Ostatni program gwarantuje błyszczący efekt – wszystko dzięki zdemineralizowanej wodzie osmotycznej z nabłyszczaczem oraz osuszaczem.

Ehrle uważa, że cztery programy są wystarczające, aby samochód został perfekcyjnie umyty. Zaznacza, że pracuje nad zmniejszeniem ilości programów, tak aby maksymalnie ułatwić obsługę myjni bezdotykowej oraz zaoszczędzić czas użytkowników myjni.

Akcesoria do myjni samochodowych

Choć, jak podkreśla Ehrle, każda jej myjnia posiada w standardzie bogate wyposażenie, to inwestor ma możliwość wzbogacenia oferty swojej myjni o dodatkowe funkcje/usługi. W ofercie dodatkowych akcesoriów można znaleźć m.in.

check Odkurzacze samoobsługowe

check Automaty do różnych systemów płatności

check System zasysania monet

check Panele słoneczne

check Panele sterujące ze stali nierdzewnej

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.50

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć, czyli co zrobić przed otwarciem?

Myjnia samochodowa jak otworzyć – zobacz, o co powinien zadbać każdy właściciel myjni bezdotykowej przed jej oficjalnym uruchomieniem! Sprawdź co jest istotne z punktu widzenia prz...
myjnia tunelowa

Myjnia tunelowa jako 100% niezależne centrum mycia

Myjnia tunelowa jako niezależne centrum mycia. Myjnia tunelowa to nietypowa myjnia automatyczna. Sprawdź, czym się wyróżnia na tle innych rozwiązań, jaką ma wydajność oraz możliwoś...