myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Przeglądając kosztorysy często możemy spotkać takie sformułowania jak „myjnia modułowa” czy „myjnia kontenerowa”. Czym one różną się od siebie poza ceną? Jaką myjnię wybrać, jeśli otwieramy myjnie przy sklepie osiedlowym? Czy kontener sprawdzi się na Twojej niewielkiej działce budowlanej? Odpowiedzi na te istotne pytania znajdziesz poniżej.

Myjnia modułowa

Takie myjnie przeznaczone są do lokalizacji o małym i średnim natężeniu myć. Rozwiązania modułowe świetnie sprawdzą się zatem w małych i średnich miejscowościach. Myjnie tego typu są świetnym uzupełnieniem innego rodzaju działalności gospodarczej jak: sklep osiedlowy, warsztat samochodowy, wulkanizacja, stacja benzynowa czy myjnia ręczna.

Technologia myjni wbudowana jest w tzw. moduł (box technologiczny), który wykonany jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej umiejscowiony pomiędzy stanowiskami mycia. Rozwiązania modułowe zostały zaprojektowane z myślą o oszczędności miejsca na działkach narożnych. Sprawdzą się także, gdy przyszła lokalizacja posiada małą powierzchnię. Tego typu myjnie występują na rynku najczęściej w wersji jedno i dwustanowiskowej, lecz można je spotkać także na myjniach cztero, pięcio i sześciostanowiskowych.

Box technologiczny, poza elementami konstrukcyjnymi, składa się z takich elementów jak: komputer, systemy dozowania chemii, instalację i pompy grzewcze, system ogrzewania posadzki, zbiorniki na chemię myjącą i wosk, pompy wysokociśnieniowe, a także system odwróconej osmozy. Opcjonalnie moduł może mieć wbudowaną rozmieniarkę.

myjnia modułowa

Ilustracja 1. Opis elementów składowych technologii modułowej.

Źródło: Witryna internetowa firmy EHRLE http://www.ehrle.pl/pl/produkty/myjnie-modulowe/

Myjnia kontenerowa

Tego typu myjnie przeznaczone są do lokalizacji o średnim i dużym natężeniu myć. Cechuje je wyposażenie techniczne zainstalowane w kontenerze technicznym, dzięki czemu urządzenia są lepiej chronione. Kontener umożliwia łatwy dostęp do urządzeń w celu ich kontroli, regulacji czy konserwacji. To dodatkowe pomieszczenie pełni często także funkcję magazynową na elementy eksploatacyjne.

Myjnie kontenerowe najczęściej spotykane są na dużych osiedlach, przy głównych ulicach miast, a także przy galeriach handlowych. Producenci technologii najczęściej oferują kontenery wykonane ze stali nierdzewnej czy betonu. Analizując oferty producentów myjni kontenerowych warto zwrócić uwagę na materiały budowlane, rodzaj i grubość ocieplenia oraz wykończenia ścian zewnętrznych.Poniżej prezentujemy przykłady kontenerów technologicznych, oferowanych przez jednego z producentów.

myjnia kontenerowa

Ilustracja nr 2. Przykłady kontenerów technologicznych wraz z elementami konstrukcyjnymi.

Źródło: Witryna internetowa firmy EHRLE http://www.ehrle.pl/pl/produkty/myjnie-kontenerowe/

Przy wyborze pomiędzy myjnią samoobsługową kontenerową a samoobsługową modułową należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również ilość miejsca, którym dysponujemy czy późniejszy komfort eksploatacji myjni.

Jeśli sami nie potrafimy wybrać odpowiedniego rozwiązania, to warto zasięgnąć opinii innego inwestora, którego myjnia już funkcjonuje od dłuższego czasu na ryku. Naszym najważniejszym celem powinno być optymalne wykorzystanie powierzchni działki, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu użytkowania naszym przyszłym klientom.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.26

Czytaj także

myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
myjnia bezdotykowa koszt

Myjnia bezdotykowa koszt budowy i elementów wyposażenia.

Myjnia bezdotykowa koszt budowy zależy od kilku czynników. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt wszystkich elementów Twojej myjni bezdotykowej i ile powinien wynosić Twój budżet! Pr...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć, czyli co zrobić przed otwarciem?

Myjnia samochodowa jak otworzyć – zobacz, o co powinien zadbać każdy właściciel myjni bezdotykowej przed jej oficjalnym uruchomieniem! Sprawdź co jest istotne z punktu widzenia prz...
myjnia samochodowa koszt budowy

Myjnia samochodowa sprawdź koszt budowy, porównaj oferty 5 producentów

Myjnia samochodowa koszt budowy – zobacz ile kosztuje czterostanowiskowa myjnia bezdotykowa. Sprawdź najlepsze oferty producentów myjni w Polsce!...
ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Zanim zainwestujesz sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa!

Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Sprawdź, ile trzeba wydać na grunt pod inwestycje, infrastrukturę i technologię mycia!...