myjnia tir

Myjnia TIR - najbardziej dochodowy rodzaj myjni!

Wysoka wydajność, solidna konstrukcja, doskonałe rezultaty mycia i przede wszystkim najlepszy stosunek kosztu do zysku – to największe zalety myjni samochodów ciężarowych. Ile trzeba zainwestować?


Wypełnij formularz i porównaj do 3 ofert na myjnie dla TIR-ów


Cena myjni dla samochodów ciężarowych

Szacuje się, że rocznie w Polsce przybywa około 500 myjni, co wydaje się sporą ilością. Rynek jednak nadal nie jest uznawany za przepełniony, wręcz przeciwnie jest coraz większe zapotrzebowanie na usługę mycia pojazdów. Najwięcej można zarobić na tzw. myjących kombajnach, czyli myjniach dla pojazdów specjalistycznych.

Tzw. "Myjnia tir" jest w stanie umyć TIR-a, autobus, cysternę czy dźwig w zaledwie kilka minut . Ich technologia jest najbardziej zaawansowana, co oznacza, że w taką myjnię należy zainwestować co najmniej 500 tys. zł, a nierzadko koszt budowy myjni przekracza kwotę 1 mln zł.

Inwestycja ta jednak może się w szybkim czasie zwrócić, bowiem tutaj cena za usługę mycia jest nawet dziesięciokrotnie wyższa, niż w przypadku mycia samochodu osobowego.

Budowa myjni pojazdów ciężarowych

Istotna jest lokalizacja oraz wielkość działki - najlepiej kilka tysięcy metrów kwadratowych, które zapewnią miejsce nie tylko na stanowiska myjące, ale i również na niezbędny parking, wjazd, dojazd czy tzw. plac manewrowy.

Najlepsze rezultaty mycia TIR-ów i innych pojazdów użytkowych zapewni tylko zaawansowana technologia. Jej wybór jest kluczowy, jeśli chodzi o jakość usług myjni, wizerunek firmy oraz oczywiście dochody myjni.

Producenci myjni oferują wiele możliwości, które pozwalają na dostosowanie do każdego rodzaju pojazdów użytkowych. Myjnie różnią się m.in. ilościami szczotek, programów mycia, wysokością czy zewnętrznym wzornictwem.

Dostępne konfiguracje - myjnia tir:

2-szczotkowa – 2 ruchome szczotki pionowe

3- szczotkowa – 2 ruchome szczotki pionowe + 1 szczotka poziomowa

4-szczotkowa – 2 ruchome szczotki pionowe + 2 pochylne pionowe szczotki boczne

5-szczotkowa – 2 ruchome szczotki pionowe + 2 pochylne pionowe szczotki boczne + 1 szczotka pozioma.

Dostępne programy mycia:

programy mycia

Czas mycia pojazdu użytkowego zależy od konfiguracji myjni oraz wybranego programu. Przykładowo umycie 12-metrowego autobusu w 2 systemowej myjni portalowej zajmuje tylko 2 minuty.

Opcje dodatkowe myjni

Producenci proponują wiele dodatkowych opcji, dzięki których usługa mycia jest na najwyższym możliwe poziomie:

mycie podwozia

Moduł mycia podwozia jest szczególnie istotny właśnie w przypadku aut ciężarowych. Ten rodzaj pojazdu ma, bowiem tendencję do gromadzenia na tej części pojazdu brudu, kurzu, czy błota.

mycie felg

To rozwiązanie jest odpowiednikiem opcji mycia kół stosowanej na myjniach automatycznych przeznaczonych dla aut osobowych.

pianowanie

Standardowa myjnia samochodów ciężarowych posiada przeważnie opcję wstępnego mycia, ale nie we wszystkich przypadkach. Niekiedy czynność ta wykonywana jest ręcznie.

wosk

Moduł ochronnego woskowania – spryskiwany jest cały pojazd lub tylko jego kabina.

zdalne sterowanie

Rozwiązanie jest przydatne szczególnie w przypadku mycia pojazdów o niestandardowych kształtach. „Na odległość” można sterować takimi funkcjami myjni jak np. stop/jedź, rozsuwanie szczotek.

odmrażanie

Dzięki niemu przewody wodne są zabezpieczone przed zamarznięciem i rozsadzeniem przez lód. Woda jest wydmuchiwana za pomocą sprężonego powietrza w momencie, gdy temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza.

Myjnia a ekologia

Wybierając technologię myjni warto zwrócić uwagę na jej oddziaływanie na środowisko naturalne. Wpływ ma m.in. proces związany z pracą urządzeń, sposób w jaki podgrzewana jest woda, proces mycia, czy oczyszczenie ścieków. Program mycia powinien zużywać możliwe jak najmniej energii elektrycznej, wody czy środków chemicznych, przy zachowaniu najlepszych efektów mycia.

porownajmyjnie.pl - :name - redaktor

Redakcja porownajmyjnie.pl

Zespół naszego portalu od 2015 roku zdobywa i poszerza wiedzę na temat rynku usług mycia bezdotykowego w Polsce. Zauważamy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich jak i zagranicznych inwestorów. Koncentrujemy się na analizie rynku producentów technologii, preferencji potencjalnych inwestorów jak i analizujemy zachowania finalnych użytkowników myjni. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą na temat rentowności biznesu, jak i samych procedur od decyzji po otwarcie i eksploatację myjni.

Średnia ocena: 4.13

Czytaj także

myjnia samoobsługowa

Myjnia samoobsługowa modułowa czy kontenerowa? Sprawdź która lepsza!

Myjnia samoobsługowa modułowa czy myjnia samoobsługowa kontenerowa? Zastanawiasz się którą wybrać? Z nami dowiesz się która z nich będzie najlepszą inwestycją! Jeśli chcesz zainwes...
myjnia samochodowa jak otworzyć

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku? Sprawdź szczegóły!

Myjnia samochodowa jak otworzyć ją krok po kroku nie popełniając błędów. Sprawdź jak wygląda proces inwestycji w myjnię samochodową. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowy....
Myjnia bezdotykowa cena

Myjnia bezdotykowa cena – sprawdź jak wyglądają koszty technologii

Zastanawiasz się nad inwestycją we własną myjnię samoobsługową? Dowiedz się, od czego zależy - myjnia bezdotykowa cena elementów technologii. Zobacz, które opcje doposażenia najbar...
koszt budowy myjni bezdotykowej

Koszt budowy myjni bezdotykowej – kalkulator rentowności

Zastanawiasz się, czy myjnia samoobsługowa to opłacalny biznes? Sprawdź, jaki jest koszt budowy myjni bezdotykowej i na jakie zyski możesz liczyć! Dowiedz się ile kosztuje mycie au...
budowa myjni bezdotykowej krok po kroku

Ważne: Budowa myjni bezdotykowej KROK po KROKU. Sprawdź!

Podjąłeś decyzje o inwestycji w myjnie bezdotykową? Sprawdź jak wygląda budowa myjni bezdotykowej krok po kroku by nie popełnić żadnego błędu!...
producenci myjni bezdotykowej

Polski producent myjni bezdotykowych - oferty lokalnych producentów

Polski rynek myjni samochodowych nie jest jeszcze nasycony. Kluczem do sukcesu jest wybór firmy oferującej technologię. Czym powinien cechować się godny zaufania producent myjni be...